Nesta sección irán aparecendo os vínculos para acceder as informacións dos premios acadados polos membros do Instituto (alumnado y/o profesorado), no ámbito das actividades académicas do centro.
CURSO | PREMIO | PREMIADOS | OLLAR |
2021-2022 | Premio ao esforzo e superación persoal | Ángeles Jiménez Jiménez (4º ESO) | Ollar |
2021-22 | 3º Premio 26 Certamen Habaneras de Torrevieja | Luisa Sánchez e o coro do Instituto | Ollar |
2020-21 | 1º Premio Ponteciencia | Dolores Omil, curso | Ollar |
2018-19 | 3º Premio Concurso Nacional de coros escolares | Luisa Sánchez e o coro do Instituto. | Ollar |
2017-18 | 1º Premio Concurso Nacional de coros escolares | Luisa Sánchez e o coro do Instituto. | Ollar |
2016-17 | 1º Premio Certame Comic IES Xelmirez I. | Mariña Rey Noya (1º Bach D) | Ollar |
2012-13 | 1º Premio III Concurso de Sondaxes e Experimentos | Varios (3º ESO) | Ollar |
2012-13 | Premios Ben veñas, maio 2013 | Varios | Ollar |
2012-13 | 2º Premio I Certame Banda Deseñada IES Xelmirez I | Siyin Xu, 1º Bach D. | Ollar |
2012-13 | Premio "Galicia Bilingüe" de Tarxetas de Nadal | Cristina Bugarín Álvarez, 1º Bach D. | Ollar |
2012-13 | Beca Higchschool en Estados Unidos curso 13-14 | Eduardo Ramos Novoa, 4º ESO A | Ollar |
2012-13 | Subcampeonato nacional de Taek-wondo | Oscar Peón Lamas, 1º Bach B | Ollar |
2012-13 | Subcampeonato nacional de Taek-wondo | María Peón Lamas, 3º ESO C | Ollar |
2011-12 | 1º Premio Mat-monólogos IES Monelos | Alexandre Blanco, 3º ESO A | Ollar |
2011-12 | Premio Carmela Arias Díaz de Rábago | José Manuel Ramos | Ollar |
2011-12 | 1º Premio Microrrelatos INSPIRACIENCIA | José Manuel Ramos | Ollar |
2010-11 | Mención especial Premios IRENE 2011 | Luisa F. Aris García e Lola Varela Salgado | Ollar |
2010-11 | 2º Premio cartel drogodependencias (Concello) | Tamara Pereira, Tamara Tilve, Nerea Bermúdez | Ollar |
2010-11 | I Cértame Microrrelatos IES A Xunqueira I | Alba Miguéns Gómez, 4º ESO A | Ollar |
2010-11 | I Cértame Microrrelatos IES A Xunqueira I | Julia Santalices Rodríguez, 3º ESO C | Ollar |
2010-11 | 2º Premio Matmonólogos IES Monelos | Alexandre Blanco González, 2º ESO A | Ollar |
2010-11 | XXX Marathon IES A Xunqueira- 1º posto | Samantha Mulloni Martinez, 1º Ciclo E.I. | Ollar |
2010-11 | XXX Marathon IES A Xunqueira- 1º posto | Hugo Loureiro Cerqueira, 2º Bach | Ollar |
2010-11 | XXX Marathon IES A Xunqueira- 1º posto | Miguel Rodríguez Tilve, 2º ESO | Ollar |
2010-11 | XXX Marathon IES A Xunqueira- 2º posto | Paulo Saeta Molina, 2º ESO | Ollar |
2010-11 | 3º Premio: Certame musical "Ven veñas maio 2011" | Rubén Iglesias López, 1º Bach. | Ollar |
2010-11 | 2º Premio: Certame musical "Ven veñas maio 2011" | Fran Sieiro Carrete, 1º Bach | Ollar |
2010-11 | 1º Premio de Poesía "Ven veñas maio 2011" | Andrea Ucha Bouzada, 1º Bach. | Ollar |
2010-11 | 2º Premio Ben Veñas Maio 2011 (Banda deseñada) | Dana Silvia Rodríguez Justo 1º Bach. | Ollar |
2009-10 | Premio ao esforzo e superación persoal | Fátima Moukhlissi | Ollar |
2009-10 | 1º Premio Mat-monólogos IES Monelos | José Manuel Ramos | Ollar |
2008-09 | 1º Premio Ben veñas Maio 2009 (poesía) | Enrique Soliño Sande | Ollar |
2008-09 | 1º Premio Ben Veñas Maio 2009 (Banda deseñada) | Iván Constenla Teixeira | Ollar |
2008-09 | 2º Premio Ben Veñas Maio 2009 (Banda deseñada) | Francisco Pérez Álvarez | Ollar |
2008-09 | 3º Premio Ben Veñas Maio 2009 (Banda deseñada) | Rubén Calles Lijó | Ollar |
2008-09 | 1º Premio narración "Ciencia que conta" | Raquel Ordoñez Tobío | Ollar |
2007-08 | 1º Premio Ben veñas Maio 2008 (poesía) | Carlos Pereiro Fernández | Ollar |
2007-08 | 1º Ben veñas Maio 2008 (narración curta) | Raquel Ordoñez Tobío | Ollar |
2007-08 | 1º Ben veñas Maio 2008 (Grupos musicais) | Batea Negra (C.Pereiro, V. Gomez, J.Amoedo) | Ollar |
2007-08 | Plan Valora (Igualdade de xénero) | Dolores Varela y otros | Ollar |
2007-08 | 1º Premio Fundación ONCE | Víctor Gomez, Daniel Matarranz, Yago Comedeiro | Ollar |
2007-08 | 1º Premio Fotografía Caixa Galicia | Alberto Suárez Ogando | Ollar |
2006-2007 | Plan Valora (Igualdade de xénero) | Dolores Varela y otros | Ollar |
2003-04 | 1º Premios Asoc. Profesores de Cultura Clásica | Alumnado de Cult. Clásica de 4º ESO | Ollar |
2002-03 | Accesit I Premios SIEGA a páxina web do Instituto | José Manuel Ramos | Ollar |
2002-03 | Accesit Revistas Escolares | Revista Xuncos (Fermín Mtnez. X.M. Liñeira) | Ollar |
Principal | O Centro | Estudios | Docentes | Actividades | A cidade | Enlaces | Correo